INSTAGRAM YOUTUBE’A RAKİP OLDU!

INSTAGRAM YOUTUBE’A RAKİP OLDU!

INSTAGRAM YOUTUBE’A RAKİP OLDU!

22.Haz.2018 10:36:27

 

Instagram yeni video serisi uygulaması IGTV’yi duyurdu ve kullanıma açtı. Peki nedir bu IGTV? Bize neler sunuyor? Birlikte inceleyelim.

Instagram, yeni mobil video uygulaması IGTV’yi tüm dünyada 20 Haziran 2018 itibariyle kullanıma sundu. Instagram’ın içinde yer alan, ayrıca kendine ait bir uygulaması da olan IGTV kullanıcılarına daha uzun videolar vaadediyor. Instagram üzerinden bir video yayınlamak istediğinizde videonuzun sadece bir dakikalık kısmı görünebiliyordu. Hikaye'de ise sadece 15 saniyelik videolar çekebiliyordunuz. Yeni özellik sayesinde bu sorun ortadan kalkıyor ve uzun videolara kavuşuyorsunuz. IGTV’de şu an için bir saate kadar yayın yapabiliyorsunuz.

İçerik üreticilerin daha anlamlı, detaylı bağlantılar kurabilmesini hedefleyen IGTV diğer mobil video deneyimlerinden de ayrışıyor. 

IGTV’yi diğer mobil video uygulamalarından başlıca ayıran özellikler ise şöyle;

  • Mobil öncelikli: Kullanıcıların telefon alışkanlıkları doğrultusunda tasarlanan IGTV uygulaması, tam ekran ve dikey videolara yer veriyor.
  • Kullanım kolaylığı: Uygulamaya girdiğinizde videolar doğrudan oynamaya başlıyor, herhangi bir arama yapmanız gerekmiyor.
  • İçerik Kalitesi: IGTV, Instagram ağı üzerine kurulmuş bir platform. Haliyle kanallar da Instagram bünyesindeki içerik üreticiler. Böylece Instagram kullanıcıları, yine düzenli olarak takip ettikleri içerik üreticilerin videolarını izleyecek ve yenilerini keşfedebilecek.

Yazan: Buğu Başar

Paylaş